Základní škola > Akce školy > 3. exkurzní projektový den 7. tříd

3. exkurzní projektový den 7. tříd

23.4.2024

Žáci 7. tříd se dne 23. 4. 2024 v rámci 3. exkurzního a projektového dne vypravili na výlet na Zámek Troja, kde se seznámili s jedním z nejvýznamnějších barokních zámků v Čechách. Po krátké svačinové pauze cestou ve Stromovce a přechodě po lávce přes řeku Vltavu nás na zámku čekali milí průvodci. Jedna skupina žáků začala prohlídkou exteriéru a interiéru zámku, druhá výtvarným workshopem v Eko-ateliéru v oranžérii. Prohlídka zámku byla zaměřená na výklad malířské freskové výzdoby sálů, žáci si zopakovali starou řeckou a římskou mytologii. Tvůrčí část programu vzbudila u žáků kreativitu navrhováním nové sochařské výzdoby zámecké zahrady. K dispozici jim byla modelovací hmota a fotokopie zahrady zámku, kde mohli naši mladí umělci dokreslovat své sochařské nápady.

Ing. Lucia Levkaničová, učitelka Vv