Základní škola > Akce školy > Školní výlet do Drážďan

Školní výlet do Drážďan

18.6.2024

V časných ranních hodinách jsme se 18. června vydali vlakem na dvoudenní výlet do saských Drážďan a severočeského Děčína. Vycestovali jsme ve složení 7. A, B a C s našimi vyučujícími a panem průvodcem Tylečkem z agentury Futura, který se nás průběžně snažil vzdělávat. Měli jsme možnost zažít atmosféru Altstadtu, zhlédnout dominanty města, kterými jsou např. barokní kostel Frauenkirche, Rezidenční palác, Zwinger nebo Semperoper. Z Brühlsche Terrasse jsme si prohlíželi řeku, zavzpomínali, co o ní víme. „Naše“ řeka Labe pramení v Krkonoších a po více jak 1000 km se vlévá do Severního moře. V Drážďanech jsme si Elbe nejen prohlédli, ale vydali jsme se po něm přívozem, abychom se dostali k zámku Pillnitz. Ve zdejším parku jsme spočinuli ve stínu statných stromů a potěšili se romantickou krásou malebného zámečku. Soutěživí se snažili na karuselu v oranžerii trefit co nejvíce terčů, někdo zasáhl až 26!

V podvečer jsme se ubytovali v děčínském kempu, kde začalo další dobrodružství. Bydleli jsme v bungalovech a stanech, měli jsme k dispozici sportovní vybavení a druhý den ráno nás čekala výborná snídaně. Dopoledne jsme trávili každý podle svého – někdo si povídal, další hráli fotbal, frisbee, někteří zavzpomínali na svá raná léta a proháněli se na vypůjčených kolech, kterým dávno odrostli.

V Děčíně jsme viděli místo, kde se do Labe vlévají Ploučnice a Jílovský potok, prohlédli jsme si centrum města, vydali se do Děčínského zámku. Zpátky domů jsme se vraceli za deště, plní zážitků dvou vydatných dní. Výletům zdar!

7. třídy očima paní učitelky Kristýny Waldhauserové