Základní škola > Akce školy > Hurá na hrad!

Hurá na hrad!

4.10.2024

V pátek 4. 9. 20210 prožili žáci 4. B krásné chvíle, kdy si vyzkoušeli, jaké to bylo žít na hradě. Prožili příběh nevětšího hradního komplexu na světě. Prostřednictvím hry s dřevěným modelem zažili nejdůležitější momenty vývoje Pražského hradu. Od první církevní stavby (Kostel Panny Marie), kterou postavil kníže Bořivoj I. až po obelisk od Plečnika na III. nádvoří.

V rámci programu se žáci stali staviteli, kteří panovníkům pomáhali se stavbou obytných částí, plánovali a navrhovali církevní stavby, zkoumali, jak se staví valená klenba, oslavovali korunovace králů a především hledali 7 klíčů k Svatováclavskému pokladu.

Super zážitek!

Mgr. Martina Charvátová, třídní učitelka 4. B