Základní škola > Akce školy > Návštěva Goethe – Institutu

Návštěva Goethe – Institutu

22.5.2024

Následující den 22. května se skupina němčinářů z 9. A a 9. B vydala na exkurzi do Goethe – Institutu, který sídlí v historické budově na Masarykově nábřeží vedle Národního divadla. Po příchodu si žáci poslechli o historii této budovy, jež dříve sloužila jako sídlo velvyslanectví NDR. Poté se seznámili s činností Goethe Institutu, který podporuje výuku němčiny po celém světě prostřednictvím kulturních akcí a široké nabídky jazykových kurzů. Po úvodní přednášce následovala prohlídka knihovny, kde žáci objevili knihy od nejznámějších německých spisovatelů, ale také aktuální denní tisk. Po prohlídce si žáci zahráli zábavnou hru na iPadech, při které si ověřili nové nabyté znalosti a dozvěděli se další zajímavosti o německy mluvících zemích.

Jak prohlídku hodnotí naši deváťáci?

„Budova institutu byla krásná. Paní z knihovny byla moc milá a to, jak mluvila německy bylo pěkné a líbilo se mi to. Ten den mě bavil a přesvědčil mě, že němčina není zas tak špatná.“ (Bára Bezděková, 9. A)

„Bylo to fajn. Kvíz byl těžký k přeložení, ale jinak bylo lehký ho splnit. Na závěr jsme si mohli vyzkoušet novou hru o Franzi Kafkovi. Za splněný kvíz jsme dostali za odměnu odznáčky.“ (Míša Herinková, 9. B)

„Hra mě moc bavila a líbilo se mi, že jsme ji hráli na iPadech.“ (Tobiáš Rotgeri, 9. B)

Bc. Lucie Benýšková, vyučující německého jazyka